25
decembar
2013

KK Cerak na turniru u Grčkoj

U okviru Cerakovog projekta obezbeđivanja deci putovanja u inostranstvo na razne inostrane i međunarodne turnire, ovog puta su pioniri, selekcija dečaka rođenih 1999. godine dobili priliku da posete Grčku, tačnije Larisu i učestvuju na košarkaškom turniru od 26.12 do 29.12. Ovo će biti prilika za Beograđane da pokupe dragoceno iskustvo pre svega što će na turniru učestvovati ekipe koje su starije jednu ili dve generacije. Treba istaći i da će Cerakovoj selekciji nedostajati nekolicina igrača što zbog školskih obaveza ali i zbog zdravstvenog stanja. Na turnir se kreće sa namerom da klinci dobiju priliku da se nadmeću sa igračima van svoje zemlje što će za njih biti svakako izuzetno zanimljivo i korisno. Međusobno zbližavanje unutar ekipe je takođe jedna od pogodnosti ove ture. Rezultat ovog puta zaista nije u prvom planu, ne zbog toga što će se nadmetati sa strajima od sebe već zato što su u pitanju dečaci od 14 godina koji su tek sada u fazi formiranja. Selekcija 99 je jedina ekipa iz Srbije koja će učestvovati na ovom turniru i imaće priliku da sagledaju kako se u Grčkoj, koja je takođe zemlja košarke, radi sa mlađim uzrastima.

Nadamo se da će im ovaj turnir poslužiti kao velika škola i da će sakupiti iskustvo koje će im pomoći u nastavku košarkaškog razvojnog puta.

Kategorije: Vesti

24
decembar
2013

VELIKA POBEDA NAŠIH KADETA

KK Cerak - KK Skadarlija 72-36

U subotu su naši kadeti odigrali najbolju utakmicu ove sezone i ubedljivo savladali ekupu Skadarlije. Rezultat u prvoj utakmici bio 6 razlike za nas i naši igrači su ušli jako oprezno u ovaj meč. Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da smo na pravom putu da zabeležimo vežnu pobedu. Raduje igra naših kadeta kao i veliki broj postignutih poena. Verujemo u njih i pred poslednju utakmicu sa Rasom koja će odlučiti o konačnom plasmanu na tabeli. Čestitamo našim momcima na ovoj važnoj pobedi i želimo mnogo uspeha u narednim utakmicama.

23
decembar
2013

LIGA ŠKOLICA KOŠARKE-Mlađa grupa

Đorđe Krstić 26:20 14.Oktobar

U nedelju u OŠ Đorđe Krstić odigrana je utakmica između ekipa Krstića i 14. Oktobra, mlađa grupa. Naši najmlađi drugari iz obe školice su pokazali veliku želju za pobedom i odličnu igru, ipak na kraju su drugari iz Krstića se bolje snašli i pobedili. Čestitke za sve učesnike, takođe i pohvala za roditelje, koji su sve vreme sjajno navijali !

Strelci za Krstić: Nemanja Vukadinović 8pts, Andrej Vujaklija 10pts, Matija Pavlović 2pts, Kosta Lazić 2pts, Velibor Plavšić 2pts, Aleksa Žikić 2pts.

Strelci za 14.Oktobar: Ivan Trbušković 12pts, Jelena Mraković 4pts, Matija Mraković 4pts

17
decembar
2013

Velika pobeda naših ml.pionira (D.M)

U jednoj uzbudljivoj utakmici punoj preokreta ekipa Ceraka 2 je na svom terenu savladala favorizovanu ekipu Žarkova rezultatom 42-40 i tako se revanširala za poraz iz prvog dela lige za mladje pionire. Utakmica je odigrana u nedelju 15. decembra u sali osnovne škole Desanka Maksimović sa početkom u 10h i 10 minuta u okviru 10. kola. Prvu četvrtinu ekipa Ceraka je odigrala nervozno i posle nekoliko promašenih šuteva domaće ekipe sa polu distance Žarkovo je dobrim kontranapadima napravila dvocifrenu prednost. Ipak u drugoj četvrtini boljom igrom u napadu, i agresivnijom odbranom Cerak je najavio povratak u meč i veliku borbu u drugom poluvremenu. Posle izjednačene treće četvrtine u kojoj je za trenutak Cerak prišao na samo 4 poena zaostatka usledila je potpuna dominacija domaće ekipe u poslednjoj četvrtini u kojoj je Cerak napravio seriju od 8 poena i time došao do prednosti od 3 poena u poslednjem minutu utakmice.

U napetoj penal završnici više koncentracije u skoku imala je ekipa Ceraka i dobrim gradjenjem neutralisani su visoki igrači Žarkova i time sačuvana prednost do samog kraja. Naj efikasniji u ekipi Cerka je bio Dušan M. sa 18 poena, takodje se istakao Ivan P koji je obeležio treću deonicu sa 9 poena i nekoliko bitnih skokova u napadu. Veliki doprinos u odbrani su dali Mihajlo M. i Mihajlo Dj. koji su sa nekoliko uradenih lopti u završnici prelomili meč. Ekipa Ceraka je ovom pobedom najavila da će u nastavku lige još bolju igru. Čestitke ekipama na fer pleju i borbenosti.

16
decembar
2013

Sjajna pobeda naših kadeta

U zaostalom kolu, naša druga ekipa 98. je zabeležila sjajnu pobedu protiv ekipe Vizure, iako još jednom napominjemo, naš tim sve vreme u ligi učestvuje sa godinu dana starijim ekipama. Protiv ekipe Vizure ušli smo sa velikom željom da zabeležimo prvu pobedu što je uzrokovalo sa dosta promašenih zicer situacija u prvom poluvremenu. Iako je dobro igrala odbranu, naša ekipa nije materijalizovala dobru odbranu, upravo iz razloga većeg broja promašenih zicera.

Sjajnom odbranom u drugom poluvremenu, ekipa Ceraka je otvorila nekoliko kontranapada i već početkom poslednje četvrtine rešila pitanje pobednika. Ova pobeda je potvrda dobrog rada i velike želej za pobedom ovog tima, što i pokazuje slavlje svih igrača našeg tima. Poenima se najviše istakao Kovač sa 21 poenom, ali ćemo ovaj put izdvojiti sjajnu odbranu Aleksandra Bogolina, kao i cele ekipe većim delom utakmice, odnosno dva ubačena šuta iz ćoška Branislava Vukovića kada se lomio meč i to na zonu protivnika.

OŠ Branko Ćopić 16:25 OŠ Ujedinjene nacije

Brza igra, dosta dodavanja i postignutih koševa, kao i dosta lepih poteza su ovu utakmicu učinili veoma zanimljivom. Igrači gostujuće ekipe su od samog početka utakmice bili raspoloženi za igru i zasluženo pobedili. I pored velike želje i puno truda, igrači iz OŠ Branko Ćopić nisu uspeli da postignu koševe u odlučujućim trenucima meča. Čestitamo igračima obe ekipe na prikazanoj igri.