Izveštaj i rezultati

28.11.2013.
KADETI 2
KK CERAK 2 - KK ZVEZDA 2 81-75

Nakon teškog poraza i nezainteresovane igre u prvoj utakmici, došla je na red uzvratna utakmica u O.Š. Ujedinjene Nacije.
        Naša ekipa je bila svesna da mora da igra sa više želje, da mora da ima više raspoloženih pojedinaca na utakmici, protiv ekipe Zvezde koja je sjajna bila u tranziciji u prvom susretu. Odigrana je solidna kosrkaska predstava, gde je ekipa Ceraka u prvom poluvremenu bila u konstantnom vođstvu, ali je na odmor ekipa gostiju ipak otišla sa prednošću od pola koša. U nastavku ekipa Zvezde je ponovo pokušala zonskom odbranom da pravi probleme, ali je naša ekipa odolela tome i počela da pravi razliku koja je na kraju četvrtine iznosila 15 poena.

U poslednjoj deonici, gost je imao i poslednji adut, zonski presing, koji je našim momcima zadavao dosta muka, ali su ipak uspeli mirno utakmicu da privedu kraju i na kraju slave 81-75.
       Najefikasniji u našem timu bio je Modić sa 19, Anušić sa 17, dok su Mišić i Stupar zabeležili 15, odnosno 10 poena. Takođe treba istaći dobru igru u napadu, kada je gost igrao zonu, sve boljeg Nemanje Morića, kao i odbrambene zadatke koje je sprovodio Zekić.

Kategorije: Rezultati

30
novembar
2013

Liga školica - Mladja grupa

OŠ 14.oktobar 12:14 OŠ Ivo Andrić

Sjajna i veoma neizvesna utakmica! Pozrtvovana igra obe ekipe koje su se cesto smenjivale u vodstvu. U odlučujućim trenucima meča igrači gostujuće ekipe su došli do važnih poena i zasluženo slavili. Sve čestitke igračima na prikazanoj igri!!!

Borbena igra ml.pionira (D. Maksimović)

U subotu 23. novembra je ekipa Cerak 2 je odigrala u gostima utakmicu protiv ekipe Pobednik 011 u okviru 7.kola kvalifikacione grupe za mladje pionire. Domaća ekipa je posle velike borbe savladala borbeni Cerak rezultatom 35-28. Cerak je u dva navrata preuzimao vodjstvo u utakmici, i bio agresivan tokom sve četiri četvrtine. Iznudivši čak 28 slobodnih bacanja, gostujuća ekipa Ceraka je imala odluku o pobedniku utakmice u svojim rukama ali je slabom realizacijom u drugom poluvremenu propustila priliku da prelomi utakmicu u svoju korist. Ovo je ekipa Pobednika 011 znala da iskoristi i zasluženo je slavila. Cestitke obema ekipama na fer pleju i borbenosti

30
novembar
2013

Poraz naših kadeta

Kk Surcin: Kk Cerak 66:46

Nasi kadeti doziveli su i drugi poraz od ekipe Surcina, u samo 4 dana. Za razliku od prvog meca, koji je da podsetimo odlucen vec u 1\4, nasi momci su upravo tu deonicu odigrali najkvalitetnije, bez izgubljene lopte, "praznih" minuta i dobili je rezultatom 16:12! Odbrana u 2\4 odigrana sasvim korektno i primljenih 13 poena, ali u napadu slaba realizacija i na poluvreme se odlazi sa +4 za domacina!

Do tada smo izrotirali svih 12 igraca, drzali visok nivo igre, koncentracije, agresivnosti i nadali se da cemo uspeti tako da nastavimo i u 2. poluvremenu i pored cinjenice da unutrasnja starterska linija, Mijuskovic - Radovanovic, ima po 3 faula! Nazalost, primljenih cak 23 poena i 7 postignutih, odlepila su protivnika na +20 u 3\4! Svaku nasu gresku, koje su postajale sve ucestalije, ekipa Surcina je rutinski realizovala, dok mi nismo u tim momentima znali da odgovorimo na pravi nacin. Rezultat poslednje cetvrtine bio je 18:18. Narednog vikenda igramo jos jednu utakmicu na strani, protiv jedine neporazene ekipe u grupi, Vizure!

26
novembar
2013

Cerak 3 - Ras 2 kadeti druga grupa

Sjajna igra skoro celih 30 minuta trece kadetske ekipe Ceraka. Iako su svi momci 1998. godiste hrabro su se borili celu utakmicu protiv starijeg i fizicki jaceg protivnika. Ekipa Rasa je 40 minuta igrala zonsku odbranu, sto je nasa ekipa, uprkos cinjenici da je samo na dva treninga radila napad na zonu, jako dobro resavala.

U poslednju cetvrtinu nas tim je usao sa samo dva poena zaostatka, a u nekoliko navrata je u poslednjoj cetvrtini bio u minimalnom vodjstvu. Opterecena licnim greskama, nasa ekipa je u poslenjih nekoliko minuta usla sa 5 poena zaostatka. Poslednji minut protekao je u penal zavrsnici gde je ipak ekipa Rasa odnela pobedu od 3 poena razlike 45-48. Poenima su se najvise istakli Markovic i Kovac sa 15 odnosno 13, kao i Ivkovic sa 7. Ovim putem cemo, uz naglasak da to nije samo fraza, pohvaliti ceo tim na ogromnoj zelji i borbenosti koju su pokazali narocito u odbrani. Uzimajuci u obzir okolnost da je nas tim od iste ove ekipe Rasa na startu sezone, pre samo par nedelja porazen sa 20 poena razlike, jasan je napredak i zelja momaka za radom.

Takodje moramo da naglasimo da je juce na utakmici bilo i nekoliko igraca koji nisu skinuti za ovu utakmicu sto dodatno govori o zdravoj atmosferi i radu u ovoj selekciji.

26
novembar
2013

Kk Cerak: Kk Surcin 31:56

U zaostaloj utakmici 1. kola, kadeti Surcina su deklasirali našu selekciju. Meč je kako se ispostavilo rešen vec nakon 10 min, posle kojih je gostujući tim imao 16p razlike! Veliki broj izgubljenih lopti, nesnalaženje na zonu 1:3:1 koju je ekipa Surčina igrala čitav meč, kao i to da lopta jednostavno nije htela u koš kada se i dolazilo u situaciju otvorenih šuteva, glavni su uzrok za ubedljiv poraz! I pored svih gore napomenutih detalja, naši momci nisu gubili nadu, borili su se do poslednjeg atoma snage i sudijskog zvižduka, ali iskusna ekipa Surčina, u kojoj se 6-orica igrača skida za 1. tim, ni u jednom momentu nisu dozvolili da se i rezultatski priblizimo. Već u utorak gostujemo ekipi Surčina i suvišno je reći da je domacin apsolutni favorit - videćemo i na parketu slažu li se naši momci sa tim!