Prijateljska Utakmica-Omladinci 1

KK Slodes 78:67 KK Cerak
Poluvreme:33:26

Durković Mitar-23pts,3as,12reb;Kovačević Nemanja-2pts,1as,reb;Marjanović Branislav-4pts,as,reb;Kaćurić Igor-6pts,as,3reb;Kljajević Luka-10pts,1as,1reb;Ilić Jovan-6pts,as,1reb;Jakimov Boris-pts,as,reb;Pejić Nikola-pts,as,reb;Grahovac Lazar-6pts,as,reb;Vujović Ivan-4pts,1as,3reb;Skakić Filip-4pts,as,reb;Pavić Miloš-2pts,as,reb;

Igrati protiv ekipe koja igra Seniorsku Košarku,zahteva maksimalnu koncentraciju i poštovanje sistema igre čitavu utakmicu.Nekoliko grešaka u prevođenju lopte i veći broj izmena,doveo je do pada ritma igre Omladinaca Ceraka,što je protivnik iskoristio.Kljajević Luka 10 poena,Grahovac Lazar 6 poena.Odlična partija Durković Mitra koji je postigao 23 poena i imao 12 skokova i 3 asistencije!!!

Prijateljska Utakmica-Juniori 2

KK Vitez 61:62 KK Cerak
Poluvreme:26:22

Radenković Miloš-8pts,as,reb;Ilić Luka-8pts,1as,reb;Božić Marko-2pts,as,reb;Gagović Stefan-pts,1as,2reb;Nerandžić Nenad-22pts,1as,10reb;Burda Marko-4pts,as,2reb;Brstina Dimitrije-pts,as,2reb;Jovičić Damjan-16pts,2as,12reb;Lukačević Nikola-6pts,1as,reb;

Utakmica koja je iskorišćena za razigravanje svih igrača.Treba reći da su Igrači Ceraka nametnuli visok ritam igre u kome je bilo grešaka ali su skokovi i dobro trčanje doneli pobedu.Radenković Miloš 8 poena,Ilić Luka 8 poena,Lukačević Nikola 6 poena,Jovičić Damjan 16 poena 12 skokova i 1 asistencija.Odlična Utakmica Nerandžić Nenada koji je postigao 22 poena i imao 10 skokova i 1 asistenciju!!!
20.10.2013.god.

KK Cerak 80:118 KK Astra
Poluvreme:18:47

Malešević Nikola-6pts,as,8reb;Pavić Miloš-6pts,1as,1reb;Jovičić Damjan-2pts,as,reb;Pejić Nikola-6pts,as,2reb;Vojinović Nikola-pts,as,1reb;Kljajević Luka-6ts,as,2reb;Durković Mitar-16pts,as,6reb;Birač Pavle-4pts,as,reb;Kovačević Nemanja-15pts,as,reb;Marjanović Branislav-1pts,as,reb;Janković Ilija-2pts,as,1reb;Jakimov Boris-2pts,1as,reb;Kaćurić Igor-4pts,as,3reb;Borjanović Lazar-pts,as,reb;Vujović Ivan-2pts,as,1reb;Skakić Filip-3pts,1as,2reb;Grahovac Lazar-4pts,as,1reb;Janošević Đorđe-pts,as,reb;

Dosta grešaka i jako slaba saradnja Igrača na svim pozicijama je dovela do prosečne igre.Svi igrači su imali prostora u igri i veliku želju da pokažu svoj kvalitet, pa su greške,u takvom pristupu sastavni deo igre.Malešević Nikola 6 poena i 8 skokova,Kovačević Nemanja 15 poena.Korektna partija Durković Mitra koji je postigao 15 poena i imao 6 skokova.

KK Cerak 80:73 KK Beovuk
Poluvreme:38:34

Nerandžić Nenad-4pts,2as,5reb;Čurović Strahinja-14pts,1as,9reb;Nedeljković Lazar-18pts,as,4reb;Milojević Saša-pts,as,1reb;Jeremić Stevan-12pts,1as,10reb;Petrović Stefan-3pts,as,1reb;Božić Marko-pts,as,1reb;Topalović Milovan-7pts,2as,8reb;Gagović Stefan-pts,as,7reb;Milutinović Dušan-9pts,1as,1reb;Ilić Luka-pts,2as,5reb;Stojadinović Marko-12pts,as,3reb;
Utakica koja je pre svega poslužila za uigravanje svih igrača.,Moglo se videti davsu svi igrači maksimalno pristupili obavezama na terenu i da je pored dosta trčanja Juniorima Ceraka šut sa poludistance bio na korektnom nivou.Čurović Strahinja 14 poena i 9 skokova,Jeremić Stevan 12 poena i 12 skokova,Topalović Milova 7 poena i 8 skokova,Milutinović Dušan 9 poena,Stojadinović Marko 12 poena.Odlična utakmica Nedeljković Lazara koji je pogodio 18 poena i imoa 4 skoka!!
21.10.2013.god.
Prijateljska Utakmica-Juniori 1

KK Cerak 86:84 KK Eko Sport
Poluvreme:26:30

Lukačević Nikola-pts,as,reb;Jovičić Damjan-9pts,2as,2reb;Kljajević Luka-10pts,4as,7reb;Pejić Nikola-11pts,as,9reb;Pavić Miloš-18pts,4as,9reb;Vojinović Nikola-6pts,1as,5reb;Marjanović Branislav-8pts,4as,1reb;Kaćurić Igor-11pts,as,7reb;Skakić Stefan-2pts,1as,5reb;Petrović Nikola-2pts,1as,1reb;Starčević Jovan-2pts,as,reb;Deranić Uroš-pts,as,reb;Kovačević Nemanja-17pts,as,4reb;
Dosta korektno odrađen posao Juniora Ceraka.Dobar učinak u napadu,solidna odbrana,mali broj izgubljenih lopti i jako dobro trčanje iz odbrane u napad,su bili glavni razlog dobre igre Juniora Ceraka.Jovičić Damjan 9 poena 2 skoka i 2 asistencije,Kljajević Luka 10 poena 7 skokova i 4 asistencije,Pejić Nikola 11 poena i 9 skokova,Kaćurić Igor 11 poena i 7 skokova,Kovačević Nemanja 17 poena i 4 skoka,Marjanović Branislav 8 poena i 4 asistencije.Odlična partija Pavić Miloša koji je postigao 18 poena i imao 9 skokova i 4 asistencije!!!

04.11.2013.god.
ŠKK Zvezdara 81:47 KK Cerak
Poluvreme: 29:17

Kljajević Luka-4pts,1as,4reb;Pejić Nikola-2pts,2as,reb;Marjanović Branislav-7pts,3as,1reb;Durković Mitar-6pts,2as,6reb;Grahovac Lazar-9pts,as,reb;Vujović Ivan-2pts,2as,reb;Skakić Filip-3pts,1as,4reb;Ilić Jovan-pts,as,reb;Birač Pavle-2pts,as,2reb;Jovičić Damjan-3pts,as,4reb;Marčetić Nikola-2pts,as,3reb;Vojinović Nikola-4pts,as,3reb;Jakimov Boris-pts,as,reb;Kaćurić Igor-4pts,as,1reb;
Utakmica protiv Seniora jako puno znači Omladincima Ceraka.Pre svega u sticanju preko potrebnog iskustva.Razlika u broju skokova u korist protivnika i veliki broj izgubljenih lopti Omladinaca Ceraka su elementi koji su odredili pobednika na ovoj utakmici.Marjanović Branislav 7 poena i 3 asistencije,Durković Mitar 6 poena i 6 skokova,Grahovac Lazar 9 poena. 09.11.2013.god.
Juniorska Liga-Juniori 1
KK Cerak 98:53 KK Sava 2
Poluvrema:50:18

Petrović Nikola-8pts,as,8reb;Skakić Stefan-11pts,2as,6reb;Marjanović Branislav-10pts,as,1reb;Starčević Jovan-4pts,2as,1reb;Burda Marko-pts,as,1reb;Kljajević Luka-9pts,1as,2reb;Jovičić Damjan-15pts,5as,10reb;Pavić Miloš-9pts,1as,2reb;Pejić Nikola-19pts,1as,6reb;Vojinović Nikola-18pts,5as,7reb;

Odlična partija Juniora Ceraka!!Dosta kvalitetna igra svih igrača,odlično realizovana tranzicija,mali broj izgubljenih lopti i jako dobar skok.Skakić Stefan 11 poena 6 skokva i 2 asistencija,Marjanović Branislav 10 poena,Pejić Nikola 19 poena i 6 skokova,Vojinović Nikola 18 poena 7 skokova i 5 asistencija.Odlična partija Jovičić Damjana koji je postigao 15 poena imao 10 skokova i 5 asistencija!!! 13.11.2013.god.
Juniorska Liga-Juniori 2

KK Eko Sport 46:66 KK Cerak
Poluvreme:22:29

Đurašković Uroš-7pts,1as,reb;Radivojević Jovan-4pts,as,5reb;Milojević Saša-6pts,3as,1reb;Stojadinović Marko-2pts,1as,reb;Nerandžić Nenad-15pts,2as,7reb;Bjelaković Antonije-pts,as,reb;Nedeljković Lazar-21pts,7as,2reb;Topalović Milovan-2pts,as,reb;Jeramić Stevan-7pts,as,6reb;Milutinović Dušan-pts,as,reb;Orašanin Saša-pts,as,reb;Rakčević Dušan-4pts,as,4reb;
Derbi kola je potpuno zasluženo pripao Juniorima Ceraka!!!Odlična psihološka priprema svih igrača,jasno postavljeni zadatci u odbrani koji su sprovedeni odlično i karakter u napadu,su doneli pobedu Juniorima Ceraka.Jeremić Stevan 7 poena i 6 skokova,Nerandžić Nenad 15 poena 7 skokova i 2 asistencije.Odlična partija Nedeljković Lazara koji je postigao 21 poen i imao 7 asistencija.
16.11.2013.god.

Omladinska Liga-Omladinci 2
KK Viva Basket 53:57 KK Cerak
Poluvreme: 38:28

Đurašković Uroš-2pts,3as,reb;Brstina Dimitrije-pts,as,reb;Petrović Stefan-pts,as,reb;Stojadinović Marko-10pts,as,2reb;Nerandžić Nenad-18pts,as,8reb;Bjelaković Antonije-pts,as,reb;Nedeljković Lazar-16pts,4as,1reb;Topalović Milovan-2pts,as,2reb;Jeremić Stavan-3pts,1as,3reb;Lekić Nemanja-pts,as,reb;Gagović Stefan-pts,as,reb;Rakčević Dušan-10pts,as,1reb;
Omladinci Ceraka su pokazali karakter i jako veliki kvalitet!!Pre svega da donesu prave odluke u završnici utakice,a naročito da pogode odlučujuće šuteve.Domaćini su vodili čitavu utakmicu,ali su Omladinci Ceraka kontrolisali ritam igre dobrim sistemom u odbrani.Napad,zbog snage protivnika i neiskustva Igrača Ceraka,nije funkcionisao najbolje.Naročito u igri jedan na jedan.Strpljenjem i velikim zalaganjem u odbrani,Omladinci Ceraka dolaze do jedan razlike za domaćina,u zadnjem minutu Utakmice.Pogađaju trojku i realizuju kontra napad iz dobre odbrane!!!Stojadinović Marko 10 poena,Nedeljković Lazar 16 poena 1 skok i 4 asistencije.Odlična partija Nerandžić Nenada koji je pogodio 18 poena i uhvatio 8 lopti.
Omladinska Liga-Omladinci 1

KK Cerak 51:85 KK Bask
Poluvreme:25:51

Kovačević Nemanja-7pts,1as,1reb;Marjanović Branislav-3pts,1as,reb;Durković Mitar-6pts,1as,9reb;Jakimov Boris-pts,as,reb;Ilić Jovan-3pts,as,reb;Jovičić Damjan-3pts,1as,6reb;Birač Pavle-pts,2as,4reb;Pavić Miloš-2pts,as,reb;Vojinović Nikola-pts,as,5reb;Janošević Đorđe-pts,1as,3reb;Grahovac Lazar-8pts,as,2reb;Kljajević Luka-22pts,1as,3reb;

Jako loš dan Omladinaca Ceraka.Ništa nije išlo kako treba.Veliki broj izgubljenih lopti,dosta promašenih zicera,napad bez ideje.Protivnik je iskoristio sve greške Omladinaca Ceraka i ostvario pobedu.Kljajević Luka 22 poena 3 skoka i 1asistencija.
17.11.2013.god.

KK Orion 54:81 KK Cerak
Poluvreme:21:41

Kovačević Nemanja-25pts,1as,7reb;Skakić Stefan-pts,as,reb;Marjanović Branislav-12pts,6as,2reb;Starčević Jovan-pts,as,reb;Marčetić Nikola-pts,as,1reb;Kaćurić Igor-10pts,2as,5reb;Jovičić Damjan-10pts,4as,5reb;Pavić Miloš-4pts,1as,4reb;Vojinović Nikola-5pts,as,3reb;Pejić Nikola-4pts,as,3reb;Petrović Nikola-pts,as,reb;Kljajević Luka-14pts,1as,14reb;

Odlično odigran derbi ovog kola,od strane Juniora Ceraka!!!Već od prve četvrtine,Juniori Ceraka su nametnuli svoj ritam igre.Manji pad u trećoj četvrtini je odmah nadoknađen dobro odigranom zonskom odbranom.Juniori Cerak su imali 44 skoka i 14 asistencija,što je i donelo prednost na ovoj utakmici.Marjanović Branislav 12 poena i 6 asistencija,Kaćurić Igor 10 poena i 5 skokova,Jovičić Damjan 10 poena 5 skokova i 4 asistencije,Kovačević Nemanja 25 poena 7 skokova i 1 aistencija.Odlična partija Kljajević Luke koji je imao dabl-dabl učinak sa 14 poena i 14 skokova!!

KK CERAK - KK ŽARKOVO 70:62

U utakmici drugog kruga kvalifikacija za kvalitetnu ligu igrači Ceraka su odigrali zaista kvalitetnu utakmicu ali su u punim Nacijama ipak doživeli poraz od ekipe koja već sada igra taktičku košarku tako da utisak i nije toliko gorak. Imali su naši igrači nekoliko prilika da slome protivnika, uvek disali za vratom i bili u rezultatskom egalu celu utakmicu međutim, nekoliko grešaka u finišu utakmice bile su dovoljne pobeda izostane. Na strani domaćina treba pohvaliti sve momke jer su svi uložili veliku energiju za ovu utakmicu.
Mlađi pioniri

KK CERAK 3 - KK BORČA 22:54

Najmlađa Cerakova selekcija sastavljena od igrača 2002. godišta nastavlja izuzetno hrabro da se bori u konkurenciji godinu dana starijih dečaka. Ogromna energija se ulaže na treninzima a odatle se prenosi i na utakmice. Momci pred svakog protivnika staju podignute glave sa punim poštovanjem ali i velikom dozom samopouzdanja pa i pored poraza zadržavaju pozitivan stav jer su svesni svog napretka. Naši igrači bespoštedno ulaze u svaku borbu na parketu i svesni su da samo na taj način mogu da izvuku maksimum. Još jednom, svaka čast za zalaganje, energiju i volju koju momci pokazuju iz dana u dan.

KK FLASH 2 - KK CERAK 2 82-73

U ovom izveštaju osvrnućemo se na odigrane utakmice naše druge kadetske ekipe koja je u 2 dana imala 2 teška gostovanja ekipi Okk Beograda i KK Flash.
Na prvom gostovanju, takođe i na prvoj utakmici ove sezone, naša ekipa je igrala dosta loše na samoj premijeri. Počela je utakmica uspavano, pogotovo u odbrani, pa je domaćin lako stekao prednost od 4-0, da bi onda usledile kontre domaćina za koje naša ekipa nije imala rešenje tokom čitave utakmice. Ni rani tajm aut u ¼ nije uspeo da razdrma momke, a sva je sreća što prednost na kraju četvrtine nije bila još veća s obzirom da je OKK Beograd u tim trenucima šutirao očajno sl. bacanja.
U 2/4 je prednost domaćina rasla do 14 razlike, a onda je usledila bolja odbrana naših kadeta i prednost je počela da se topi, da bi na poluvremenu uspeli čak i da povedu sa 2 poena 40-42 za Cerak.
Nažalost osim uvodnih minuta u drugom poluvremenu, kada je ekipa stekla i 10 poena prednosti, nastavak je doneo opet loše izdanje u odbrani, nepotrebne egzibicije u napadu, pa je domaćin vrlo brzo uspeo da se vrati i ponovo povede. Stečenu prednost su do kraja čuvali zonskom i match up odbranom za konačnih 84-72. Najefikasniji u našem timu i neko ko je pravio prevagu, bio je Anušić sa 19 poena i 18 skokova, a pratili su ga Modić sa 11, na trenutke vrlo dobri Morić sa 10poena, koliko je postigao i Mišić.

Na drugoj utakmici u prvenstvu, bilo je jasno da utisak sa prethodne utakmice, mora da se popravi. Na početku je to i izgledalo da će biti tako, ali je naš tim u tim trenucima imao samo raspoložene Anušića i Marjanovića. Borbeni domaćin je držao rezultatski priključak tokom cele ¼ da bi na kraju nje i stekao prednost od čak 8 poena, a naša ekipa je primila 26 poena u toj deonici.
2/4 nije prikazala Bog zna kako lepu košarku, a naša ekipa se još uvek tražila i nije uspevala da već tada načne skoro umornog domaćina. U prilog tomegovori i podatak da je naša ekipa uspela da postigne 12 poena, od čega čak 10 sa linije penala a samo 2 iz igre. I više nego dovoljno razloga da se na poluvremenu zbiju redovi, pokupe kritike sa klupe i pokaže veće zalaganje na terenu, pre svega u odbrani. Počeli su poeni da se nižu, ali i da se koristi jedno od najačih oružja, skok u napadu. Naša ekipa je u trećoj deonici postigla čak 27 poena, gotovo onoliko kao za celo prvo poluvreme. Od ta 2 poena prednosti u poslednjoj četvrtini razlika je samo rasla i kretala se između 8 i 12 poena, do konačnih 73-82 za KK Cerak.
Najefikasniji, ali i sa najviše minuta na parketu bio je Anušić sa 31 poenom ali i sa 23 skoka, iza njega odmah je išao Modić sa 14, odnosno Morić i Mišić sa 8 poena.

ML. PIONIRI
KK MLADOST – KK CERAK 29-60

Teško gostovanje, kao i uvek kada je ekipa Mladosti u pitanju, ali je ozbiljan pristup naših igrača doveo do toga da se napravi velika prednost i utakmica sigurno privede kraju. U najavi ovog meča, obe ekipe su se nadale pobedi i eventualno neizvesnijoj borbi za sigurno 2. mesto u grupi. Međutim, naša ekipa je na početku prvenstva, kao i sada, razmišljala da napada ne samo 2. već i prvo mesto, pa je iako lišena par standardih igrača iz 12, nametnula svoje principe u odbrani, koja ih je krasila i na prethodnim utakmicama. Viša prednost od očekivane, omogućila je svima ravnnopravnu minutažu, ali ne i opuštanje tokom utakmice. U našem timu, najefikasniji je bio Milićević (odličan u ¼) sa 13 i Rikalović sa 10 poena.
U sledećem kolu, naši ml. Pioniri gostovaće ekipi Skadarlije, želimo im svu sreću!

Poluvreme: 34:42

Ilić Luka-pts,as,reb;Đurašković Uroš-6pts,2as,2reb;Milojević Saša-11pts,as,2reb;Stojadinović Marko-20pts,1as,8reb;Nerandžić Nenad-14pts,2as,2reb;Lekić Nemanja-pts,1as,1reb;Nedeljković Lazar-14pts,6as,1reb;Radivojević Jovan-2pts,as,6reb;Jeremić Stevan-9pts,as,10reb;Brstina Dimitrije-pts,as,reb;Gagović Stefan-pts,as,reb;Rakčević Dušan-6pts,1as,7reb;
Odlično gostovanje Omladinaca Ceraka!!!Odličan skok i tranzicija su doneli pobedu igračima Ceraka.Krejem prvog poluvremena bilo je par grešaka gde su domaćini uz tri vezana kontranapada,smanjili razliku.Ali već u drugom poluvremenu,uz korekto odigranu zonu i nekoliko vezanih asistencija na presing domaćina,Omladinci Ceraka dolaze do zaslužene pobede.Igrači Caraka su imali 17 asistencija ali i 18 izgubljenih lopti.Milojević Saša 11 poena,Nerandžić Nenad 14 poena,Nedeljković Lazar 14 poena i 6 asistencija,Jeremić Stefan 9 poena i 10 skokova.Odlična partija Stojadinović Marka koji je postigao 20 poena i 8 skokova!!!
Junioraska Liga-Juniori 1

KK Cerak 77:65 KK All Star
Poluvreme:28:32

Kovačević Nemanja-20pts,1as,8reb;Skakić Stefan-pts,as,reb;Marjanović Branislav-9pts,2as,1reb;Starčević Jovan-5pts,2as,reb;Marčetić Nikola-pts,as,reb;Kaćurić Igor-7pts,as,10reb;Jovičić Damjan-5pts,1as,6reb;Pavić Miloš-5pts,1as,1reb;Petrović Nikola-pts,as,reb;Pejić Nikola-19pts,4as,9reb;Vojinović Nikola-8pts,as,6reb;Kljajević Luka-1pts,as,2reb;
Početak utakmice nije bio na zavidnom nivou.Dosta dekoncentrisano i sa malo energije na terenu.To je dovelo do toga,da su gosti vodili na poluvremenu.Tek u drugom poluvremenu,Juniori Cerak vraćaju svoj prepoznatljivi ritam igre i preko potrebnu agresivnost i u odbrani i u napadu.Juniori Cerak su imali odličan broj skokova i 4 izgubljne lopte na celoj utakmici i čak 45 poena su postigli u drugom poluvremenu.Marjanović Branislav 9 poena,Kaćurić Igor 7 poena i 10 skokova,Vojinović Nikola 8 poena i 6 skokova.Odlična partije Kovačević Nemanje koji je postigao 20 poena i imao 8 skokova i Pejić Nikole koji je postigao 19 poena imao 9 skokova i 4 asistencije.

03.11.2013.god.

KK Beovuk 72 73:50 KK Cerak
Poluvreme: 38:26

Marjanović Branislav-5pts,1as,1reb;Vujović Ivan-2pts,as,reb;Durković Mitar-20pts,as,9reb:Jakimov Boris-1pts,1as,reb;Ilić Jovan-4pts,as,reb;Skakić Filip-5pts,as,reb;Birač Pavle-pts,1as,2reb;Jovičić Damjan-pts,1as,reb;Kovačević Nemanja-7pts,as,1reb;Pejić Nikola-1pts,as,reb;Grahovac Lazar-2pts,1as,3reb;Vojinović Nikola-7pts,1as,2reb;
Igranje u gostima protiv ekipe,koja je favorit za osvajanje prvog mesta,je veliki izazov i motivacija Omladincima Ceraka.Jako čvrsto prvo poluvreme,je dovelo do toga da domaćini naprave veliki broj grešaka u prevođenju lopte što Omladinci Ceraka nisu u potpunosti iskoristili.Nekoliko odličnih kontranapada i nekoliko loših dodavanja nije bilo dovoljno da se ostvari prednost. Drugo poluvreme je počelo jako kvalitetno i čvrsto,ali su domaćini pre svega dobrim skokom ostvarili prednost od deset poena razlike i do kraja utakmice tu prednost povećavali.Omladinci Ceraka s u jednom momentu stigli na četiri razlike ali je to bio njihov maksimum na ovom meču.Kovačević Nemanja 7 poena,Vojinović Nikola 7 poena.Odlična partija Durković Mitra koji je postigao 20 poena i imao 9 skokova.

KK Cerak 60:34 KK Viva Basket
Poluvreme:25:18

Đurašković Uroš-12pts,2as,1reb;Radivojević Jovan-4pts,as,1reb;Petrović Stefan-pts,1as,reb;Stojadinović Marko-4pts,1as,3reb;Neradžić Nenad-14pts,2as,7reb;Bjelaković Antonije-2pts,as,reb;Nedeljković Lazar-15pts,1as,reb;Božić Marko-pts,as,reb;Jeremić Stevan-6pts,as,9reb;Milutinović Dušan-2pts,as,1reb;Orašanin Saša-3pts,1as,7reb;Rakčević Dušan-2pts,2as,2reb;
Videlo se od početka Utakmice,da su Juniori Cerka,zbog jako napornog vikenda,umorni i da ovu utakmicu igraju profesionalo i da je osnovni cilj smanjiti broj grešaka.Odbrana i broj skokova je bio na dobrom nivou.Đurašković Uroš 12 poena,Nerandžić Nenad 14 poena i 7 skokova,Jeremić Stevan 6 poena i 9 skokova,Orašanin Saša 7 skokova.Odlična partija Nedeljković Lazara koji je postigao 15 poena.
15.10.2013.god.
Prijateljska Utakmica-Omladinci

KK Cerak 108:72 KK Sport Eko
Poluvreme:40:27

Ilić Jovan-6pts,as,1reb;Jakimov Boris-pts,1as,1reb;Kovačević Nemanja-13pts,2as,7reb;Lukačević Nikola-3pts,as,2reb;Durković Mitar-22pts,1as,16reb;Pavić Miloš-7pts,as,4reb;Skakić Filip-5pts,as,3reb;Jovičić Damjan-7pts,3as,4reb;Pejić Nikola-6pts,1as,3reb;Janošević Đorđe-4pts,2as,1reb;Vujović Ivan-7pts,2as,7reb;Obradović Lazar-2pts,as,4reb;Petrović Nikola-pts,1as,1reb;Jovanović Nemanja-4pts,as,reb;Grahovac Lazar-pts,as,reb;
Dosta korektna partija Omladinaca Ceraka.Glavni cilj utakmice je bio uigravanje svih igrača i svih pozicija.Kovačević Nemanja 13 poena i 7 skokova,Pavić Miloš 7 poena i 4 skokova,Jovičić Damjan 7 poena 4 skoka i 3 asistencije,Vujović Ivan 7 poena i 7 skokova.Odlična partija Durković Mitra koji je postigao 22 poena i imao 16 skokova!!!!

15.10.1013.god.
Prijateljska Utakmica-Juniori 2:

KK Cerak 64:61 KK Vitez
Poluvreme:30:27

Jeremić Stevan-4pts,as,3reb;Čurović Strahinja-9pts,as,reb;Nedeljković Lazar-7pts,3as,reb;Nerandžić Nenad-19pts,5as,16reb;Stojadinović Marko-6pts,as,4reb;Radžić Dimitrije-pts,as,reb;Milutinović Dušan-3pts,2as,1reb;Bjelaković Antonije-2pts,1as,reb;Topalović Milovan-8pts,as,6reb;Ilić Luka-1pts,1as,1reb;Gagović Stefan-pts,as,reb;Petrović Stefan-5pts,as,3reb;

Juniori Ceraka su korektno odradili posao.Dosta kvalitetnih poteza i saradnja svih igrača na jako kvalitetnom nivou predstavljaju glavni cilj ove utakmice.Čurović Strahinja 9 poena,Topalović Milovan 8 poena i 6 skokova,Nedeljković Lazar 7 poena,Stojadinović Marko 6 poenaa i 4 skoka.Odlična paartija Nerandžić Nenada sa 19 poena 16 skokova i 5 asistencija.

08
novembar
2013

Poraz mladjih pionira 2

U meču 4. kola prve grupe za mladje pionire ekipa Ceraka 2 ugostila je na svom terenu u sali OŠ Desanka Maksimović ekipu KK Ras 2. Utakmica je odigrana u nedelju 3. novembra sa početkom u 10h i 10 minuta, a slavila je gostujuća ekipa rezultatom 44 prema 26. Ekipa Ceraka je protiv iako visinski dominantnijeg protivnika, bila ubedljivo nadigrana samo u prvoj četvrtini koja je i odlučila pobednika. Grč kod pojedninih igrača i debitananta je učinio svoje i prvu deonicu je Ras dobio sa 14 prema 2. U ostale 3 deonice ekipa Ceraka je podigla nivo igre i je igra bila izjednačena.

Iako je ekipa rasa dobila i ostale tri deonice do kraja svaku je odlučivala jedna lopta, čemu svedoči i rezultat po četvrtinama : 2-14, 6-7, 10-13, 8-10. U ekipi Ceraka istakli su se na listi strelaca Dušan B. i Dušan M. sa po 8 poena dok su se u strelce upisali i Minja P. , Nemanja I. , i Mihajlo Đ. i Obrad B. Čestitke ekipi rasa na fer pleju i ekipi Ceraka na borbenosti.

Kategorije: Vesti

04
novembar
2013

ML.PIONIRI

CERAK - ZVEZDARA CRONY 85:11

U Utakmici trećeg kola, naša prva ekipa ml. puionira ugostila je vršnjake ekipe Zvezdara Crony. U poslednjoj pripremi pred gostovanje ekipi Mladosti iz Zemuna, naša ekipa je nametnula agresivnu odbranu od prvog minuta, a bez obzira na prednost koja je konstantno rasla, intenzitet u odbrani nije padao. Utakmica je iskorišćena da bi se neki standardni igrači "odmorili", oni koji imaju određene povrede nisu previše forsirani, a veća minutaža je pružena igračima koji su nešto manje igrali u prethodnim utakmicama. U strelce su se upisali svi igrači, a najefikasniji su bili Čukić sa 16 poena Milićević i Rikalović sa 12, dok je svoj rekord postavio Rašković sa svojih 10 poena.