08
jun
2015

Juniori -Generacija 96 na Završnom turniru Juniorske Lige

Sajnom igrom i izuzetnim timskim duhom Juniori Ceraka su izborili plasman na Završni turnir Juniorske Lige!!!

U ovoj sezoni su Juniori Ceraka prošli kroz velika iskušenja, od toga da je bilo dosta povreda, opravdanih privatnih obaveza koje su udaljavale ove momke sa treninga i utakmica, jako teška grupa u kvalifikacijama za Kvalitetnu Ligu,gde je jedan koš odlučivao o prolazu dalje, pa do ubacivanja u vatru Igrača koji nisu imali veliko takmičarsko iskustvo!!

I pored svega ovoga, Juniori Ceraka ostaju jedinstveni, na svakom treningu daju sve od sebe, igraju utakmice na odličnom nivou što na kraju donosi veliku nagradu a to je Završni turnir Juniorske Lige!! Dok KK Cerak dobija odlične Igrače i Generaciju koja je za primer svima, kako se brane boje kluba i postaje košarkaški profesionalac, što ovi momci već jesu!!!!
Statistika sa utakmica Baraža ¼ Finala
Utakmica br.1
04.06.2015.god.
Juniorks Liga-Baraž ¼ Finala
KK Mondo Basket 61:66 KK Cerak
Poluvreme:20:31
Lekić Uroš-3pts,as,3reb;Bjelaković Antonije-8pts,as,reb;Mitrović Antonije-13pts,as,reb;Stojadinović Marko-15pts,as,9reb;Brstina Dimitrije-pts,as,reb;Čurović Strahinja-9pts,as,6reb;Radenović Miloš-pts,4as,1reb;Topalović Milovan-20pts,3as,4reb;Aleksov Aleksandar-pts,as,reb;Milutinović Dušan-7pts,3as,2reb;Božić Marko-pts,as,reb;Rakčević Dušan-3pts,as,5reb;

Solidna prva četvrtina,odličan ritam u drugoj, što je i donelo veću prednost na strani Juniora Ceraka na kraju prvog poluvremena.Treća čatvrtina je bila pre svega u odbrani jako dobra tako da se u završnicu utakmice ušlo sa dvocifrenom prednošću na strani Igrača Ceraka.Ali je četvrta četvrtina bila za zaborav i na greškama iz tog dela utakmice Juniori Ceraka moraju da grade igru za narednu utakmicu!!!Mitrović Antonije 13 poena,Stojadinović Marko 15 poena i 9 skokova,Čurović Strahinja 9 poena i 6 skokova.Solidna partija Topalović Milovana koji je postigao 20 poena imao 3 asistencije i 4 skoka!!!
Utakmica br.2

07.06.2015.god. Juniorks Liga-Baraž ¼ Finala

KK Cerak 67:53 KK Mondo Basket Poluvreme: 26:34 Lekić Uroš-1pts,2as,3reb;Bjelaković Antonije-10pts,1as,reb;Mitrović Antonije-11pts,3as,1reb;Stojadinović Marko-9pts,as,11reb;Brstina Dimitrije-pts,as,reb;Čurović Strahinja-21pts,2as,11reb;Radenović Miloš-5pts,as,reb;Topalović Milovan-11pts,2as,7reb;Aleksov Aleksandar-pts,as,reb;Milutinović Dušan-pts,as,reb;Božić Marko-pts,as,reb;Rakčević Dušan-10pts,4as,5reb;

Juniori Ceraka su u ovu utakmicu ušli maksimalno spremni i koncentrisani.Pripremljeni na ono što su gosti na terenu pokazali , pre svega u prvom poluvremenu.Da bi u drugom poluvremenu iz odlične odbrane doneli sebi zasluženu nagradu i plasman na Final Four!!Bjelaković Antonije 10 poena i 1 asistencija,Mitrović Antonije 11 poena,Stojadinović Marko 9 poena i 11 skokova, Rakčević Dušan 10 poena 4 asistencije i 5 skokova,Topalović Milovan 11 poena 2 asistencije i 11 skokova.Odlična partija Čurović Strahinje koji je postigao 21 poen imao 2 asistencije i 11 skokova!!!!

KK Slodes 88:123 KK Cerak Poluvreme: 43:47

Birač Pavle-30pts,10as,9reb;Aleksov Aleksandar-24pts,as,6reb;Orašanin Saša-16pts,as,11reb;Milutinović Dušan-3pts,2as,2reb;Kaćurić Igor-31pts,9as,7reb;Radenković Miloš-2pts,12as,3reb;Božić Marko-10pts,as,6reb;Lekić Nemanja-13pts,6as,10reb;Petrović Stefan-8pts,6as,1reb;Brstina Dimitrije-21pts,3as,5reb;

Odlična utakmica Omladinaca Ceraka!!!Igrači Ceraka su ovoj utakmici pristupili na jako visokom nivou.Odlično trčanje i napad.Sjajna odbrana gde si svi igrači dali svoj maksimum na strani pomoći i u skoku, u čemu su domaćini izuzetno dominantni.Kaćurić Igor 31 poen 9 asistencija i 7 skokova, Aleskov Aleksandar 24 poena i 6 skokova,Orašanin Saša 16 poena i 11 skokova,Božić Marko 10 poena i 6 skokova,Lekić Nemanja 13 poena 6 asistencija i 10 skokova.Treba pohvaliti igru Brstine Dimitrija koji iz utakmice u utakmicu pokazuje da izrasta u Igrača koji će u budućnosti igrati odličnu košarku.Danas je pogodio 24 poena imao 3 asistencije i 5 skokova. Odlična partija kapitena BIrač Pavla koji je postigao 30 poena imao 10 asistencija i 9 skokova!!!

08
jun
2015

Školica Desanka Maksimović,Mlađa Grupa-Prijateljska utakmica

07.06.2015.god.
KK Cerak 40:31 KK As Basket

KK Cerak: Janković Aleksa 18pts, Đurić Dimitrije 4pts, Rački Nemanja 4pts, Dominik Veljović 4pts, Savić Tijana 6pts, Milčić Luka 4pts

KK As Basket: Šarić Dušan 2pts, Pačoski Mateja 8pts, Džakić Vuk 14pts, Milošević Luka 4pts

Viđena je još jedna odlična utakmica Mlađe Grupe iz Školice Desanka Maksimović!!!Odlična borbenost,trčanje i želja za pobedom!!Kod domaćina treba pomenuti prve poene Nemanja Račkog i sjajnu partiju Janković Alekse.Dok su gosti imali raspoloženog Džakić Vuka koji je postigao 14 poena i bio pravi oslonac svojoj ekipi!!!

08
jun
2015

Josif Pančić-Dodela medalja deo II

Luka Čukvas i Petar Golubović,Igrači iz Pančića,nisu bila na dodeli medalja prošle nedelje.Tako da su ih drugari iz ekipe,na današnjem treningu, iznenadili sa peharom i medaljama!!

08
jun
2015

BARAŽ REGIONALNA 1/8 KADETI

BARAŽ REGIONALNA 1/8 KADETI KK CERAK-KK FLASH2 49:52(12:13, 9:17, 12:7, 16:15)

Naša kadetska ekipa u revanš utakmici protiv ekipe Fleš2 izgubila je rezultatom 49:52. Veliki broj promašenih zicera i propusta u odbrani uticali su da naša ekipa ne dodje do pobede,ali razlika koju su ostvarili u prvoj utakmici omogućila im je prolaz dalje. Najefikasniji u ekipi Ceraka bili su Dunović i Kovač koji su zabeležili dabl-dabl(15p/10r,10p/10r).

04
jun
2015

Liga školica – Starija grupa

Đorđe Krstić 60:46 Ivo Andrić
U nedelju je odigrana odlična utakmica u kojoj su uživali roditelji i treneri. Puno koševa ,
atraktivnih poteza imali smo prilike da vidimo na utkakmici na kojoj su se na kraju drugari iz
Krstića bolje snašli i pobedili. Puno uspeha u sledećoj sezoni za obe ekipe !
Đorđe Krstić : Nemanja Vukadinović 12 pts, Andrej Vujaklija 4 pts, Vuk Voinović 10 pts, Bojana Mišić 6 pts, Marko Trpeski 10 pts, Luka Bigović 2 pts, Ognjen Knežević 2 pts, Kosta Lazić 4 pts, Nikola Spasenović 2 pts, Jovana Dragutinović 2 pts, Aleksa Bulajić 4 pts, Vuk Marković 2 pts.
Ivo Andrić: Dušan Milić 8 pts, Andrej Nešić 10 pts, Pavle Jović 10 pts, Lazar Butulija 16 pts, Strahinja Čović 2 pts.